Kasvattajat

SUOMEN COTON DE TULÉAR KASVATTAJAT

Tervetuloa tutustumaan kasvattajiin ja heidän sivuihin.

Tutustuessa kasvattajiin, luethan myös ohjeita pennun hankintaan.

(x 2018 ) Kasvattajamaksu maksettu vuodelle 2018.
HOX! (Lähetä kuitti maksusta Cotonit lehteä varten  scdt.jasenlehti(at)gmail.com ja verkkosivujen ylläpitäjälle scdt.webmaster(at)gmail.com

 

amocanem

Kennel Amo Canem

AMO CANEM  (x/2018)
Tuija Mäntyniemi, Sauvo
tuija.mantyniemi@gmail.com

Kennel Amour Coton
Kennel Amour Coton
AMOUR COTON  (x/2018)
Minna Kiuru, Lapua
puh. 040 7204158
email. minna.m.lahti@gmail.com
https://kennelamourcoton.blogspot.fi/

Kennel Amoureux Cotons

AMOUREUX COTONS  (x/2018)
Amoureux Coton’s
Henna Hurula,Turku
gsm 045 874 9555
amoureuxcotons@gmail.com
www.amoureuxcotons.com

Arkadian

Kennel Arkadian Villan

ARKADIAN VILLAN 
Mirjam Ruhanen, Kokemäki
gsm 041 535 8071
ruhanen@arkadianvillankennel.fi
www.arkadianvillankennel.fi

Kennel Chanceus

CHANCEUX   (x/2018)                      
Sade-Maria Tuominen, Rovaniemi
gsm 040 731 9143
kennel.chanceux@gmail.com
kennelchanceux.blogspot.fi              

Kennel Cheriban

Kennel Cheriban

CHERIBAN
Minna Hietamäki, Kurikka
gsm 040 731 3387
cheriban@gmail.com
www.cheriban.blogspot.fi

Kennel Coton Amitiés
           Kennel Coton Amitiés

COTON AMITIES
Outi Pirnes, Kuopio
040-7019737
outipirnes@kennelcotonamities.fi

Kennel Coton Badshah

COTON BADSHAH
Mansoor Muhammad, Viiala
qasrani@gmail.com

Kennel Coton Kaya’n

COTON KAYA’N  (x/2018)
Kaija Kallinen, Tampere
gsm. 040 507 1099
katakallinen@gmail.com

Kennel Cotonriver

Kennel Cotonriver

COTONRIVER  (x/2018)
Miia Arffman-Koistinen, Leppäkaarre
gsm 0505183703
cotonriver@gmail.com
https://cotonriver.simplesite.com

Kennel CottonCloud's

Kennel CottonCloud’s

COTTON CLOUD’S 
Tanja Iisalo, Keminmaa
gsm 040 724 2178
kennel.cottonclouds@pp.inet.fi
www.cottonclouds.fi

Kennel CottonClown

COTTONCLOWN 
Marianne Niemenmaa, Akaa
email: marianne.niemenmaa@gmail.com
puh. 045 136 8825
cottonclownblogi.blogspot.fi/
www.cottonclown.com

Kennel Cottonfever’s

COTTONFEVER’S (x/2018)
Meeri Sevilä-Niang, Porvoo
gsm 040 442 1011
puuvillaparatiisi@gmail.com
www.cottonfevers.com

Kennel Cottonhill’s

COTTONHILL’S 
Sari Penttilä, Luhtajoki (Nurmijärvi)
gsm 040 726 7074
kennel.cottonhills@elisanet.fi
cottonhills.suntuubi.com

Kennel Dimanche Cotton's

Kennel Dimanche Cotton’s

DIMANCHE COTTON’S (x/2018)
Cecilia Kordelin-Hurula, Turku
gsm.050-5712554
dimanchecottons@gmail.com
www.cecilian-cotonit.fi/

Kennel Epilän

EPILÄN (x/2018)
Essi Kausola, Heinola
gsm 040 530 6410
essi.kausola@luukku.com
epilan.nettisivu.org

Kennel Guajiro

Kennel Guajiro

GUAJIRO 
Palsantie 120a
19460 Ruorasmäki
gsm 040 7123483
https://guajirokennel.wordpress.com/

Hahtuvan Kennel

HAHTUVAN 
Jaana Heikkinen, Lieksa
p.050-3476113
Hahtuvan@luukku.com
http://hahtuvan.blogspot.fi/

Hopeanuolen kennel

HOPEANUOLEN (x/2018)
Hannele Törmänen, Siikajoki
www.hopeanuolenkennel.fi
hopeanuolen@gmail.com
puh. 050 387 6080

Kennel Huiskuliinan

HUISKULIINAN  (x/2018)
Saila Kippo, Jyväskylä
gsm 050 560 6207
kennelhuiskuliinan@gmail.com
www.freewebs.com/huiskuliinan

Kennel Ice Paradise’s

ICE PARADISE’S 
Pirjo Alanko, Vantaa,
gsm 040 579 6209
iceparadises@gmail.com
www.iceparadiseskennel.blogspot.fi

Kennel Ilveskosken

Kennel Ilveskosken

ILVESKOSKEN (x/2018)
Mirkka Ilveskoski, Valkeakoski
gsm 040 774 0302
kennel.ilveskosken@gmail.com
kennel-ilveskosken.net/

Kennel Joyfulness

JOYFULNESS (x/2018)
Paula Ilola, Rovaniemi
Gsm 040 837 5045
joyfulnesskennel@gmail.com
sites.google.com/site/joyfulnesskennel

Kennel Kievraduv’va

KIEVRADUV’VA 
Eva ja Anna Lindberg, Vantaa
gsm 0400 730 532, 040 509 4759
lindberg.eva@elisanet.fi, anna.k.lindberg@gmail.com

Kennel Lighthouse Friend’s

LIGHTHOUSE FRIEND’S 
Charlotta Karlsson, Söderkulla
gsm 040 565 7247
kennel.lighthousefriends@gmail.com

lumihattarankennel

Kennel Lumihattaran

LUMIHATTARAN (x/2018)
Raija Lassila, Oulu
gsm 040 742 1724
email@lumihattaran.fi
www.lumihattaran.fi

Kennel Merihelmen

Kennel Merihelmen

MERIHELMEN 
Pauliina Durueke, Tampere
gsm 040 504 7379
pauliina.durueke@gmail.com
www.merihelmenkennel.fi/index.html

Kennel Michel Nabila's

Kennel Michel Nabila’s

MICHEL NABILA’S  (x/2018)
Päivi ja Timo Molari, Nuppulinna (Tuusula)
gsm 040 528 7650
paivi@molari.fi, timo@molari.fi

Kennel Milei’s

MILEI’S  (x/2018)
Leila ja Mika Jansson
Leila 0505878952
Mika 0445878953
Hämeentie 118
31500 Koski TL
www.mileis.fi

Kennel Mimuska's

Kennel Mimuska’s

MIMUSKA’S  (x/2018)
Heli Herranen, Akaa

 

Kennel Minidiivan

Kennel Minidiivan

MINIDIIVAN (x/2018)
Jaana Venekoski, Lempäälä
gsm 050 501 8696
minidiivan@gmail.com
www.minidiivan.fi

Kennel Mini Mystique’s

MINI MYSTIQUE’S 
Misa Göös, Helsinki
040-7248828
misa.goos@hotmail.com
www.minimystiques.webs.com

Kennel Mirapark

Kennel Mirapark

MIRAPARK
Mirja Veltti, Pirkkala
gsm 040 833 1960
mirja.veltti@gmail.com

Kennel Motonellan

MOTONELLAN 
Kirsi Luukinen, Kemi
gsm 040 578 8826
kirsi.luukinen@pp.inet.fi
sites.google.com/site/kennelmotonellan

Kennel Nounouche

NOUNOUCHE
Pirjo Lindblom, Salo
gsm 045 135 2166
Annika Lindblom, Turku
gsm 050 401 2385
coton@nounouche.info
www.nounouche.info

NuffNuffin
KENNEL NUFFNUFFIN
Anna Koivula, Peräseinäjoki
puh 044 280 7004
nuffnuffin@gmail.com
www.nuffnuffin.weebly.com

Kennel Piristeen

PIRISTEEN 
Heljä Kämäräinen, Neuvoton
gsm 040 545 2974
www.kennelpiristeen.net

Kennel Saagamurun

Kennel Saagamurun

SAAGAMURUN  (x/2018)
Emma & Jarno Kurki, Pudasjärvi

 

Kennel Semper Amigo

Kennel Semper Amigo

SEMPER AMIGO 
Jenni Peltola, Heinola
gsm 0400 827 742
semper.amigo@gmail.com
www.sunpoint.net/~semperamigo/

Kennel Suankroopin

 SUANKROOPIN  (x/2018)
Ursula ja Harri Kyrönlahti, Turku
gsm 040 562 2267
suankrooppi@suankrooppi.com
www.suankrooppi.com

kennelsummerglow

Kennel Summerglow

SUMMERGLOW 
Eija Miettunen, Kemi
gsm. 040 537 4946
kennelsummerglow@gmail.com
www.kennelsummerglow.wix.com/summerglow

Suurahon Kennel

Kennel Suurahon

SUURAHON  (x/2018)
Raija Lasarov, Outokumpu
p. 050 542 3137
raijalasarov@hotmail.com

Kennel Tyylilyylin

TYYLILYYLIN 
Satu Sundén, Orivesi
gsm 040 688 2823
tyylilyylin@gmail.com
www.tyylilyylin.fi

Kennel Villa Wanilla

VILLA WANILLA
Marina Väisänen, Ylöjärvi
gsm 0400 777  184
marinavaisanen@gmail.com
www.villawanilla.com


WHITEGOLD COTTON’S
Minna Tauriainen, Oulu
gsm 044 3474147
whitegoldcottons@gmail.com
www.whitegoldcottons.fi

 

Kennel Whiteheart Lane

WHITEHEART LANE
Teija Frondén, Malminkartano (Loviisa)
gsm 0400 655 506
teija.fronden@hotmail.com
www.kennelwhiteheartlane.fi/

Kennel Woolwilla’s

WOOLWILLA’S  (x/2018)
Eija Kantola, Kemi
gsm. 0400 375 417
woolwillas@gmail.com
sites.google.com/view/kennelwoolwillas

——————————————————————