Kasvattajat

SUOMEN COTON DE TULÉAR KASVATTAJAT

Tervetuloa tutustumaan kasvattajiin ja heidän sivuihin.

Tutustuessa kasvattajiin, luethan myös ohjeita pennun hankintaan.

 

—-

Kennel Coton Amitiés

Kennel Coton Amitiés

COTON AMITIES
Outi Pirnes, Kuopio
040-7019737
outipirnes@kennelcotonamities.fi

amocanem

Kennel Amo Canem

AMO CANEM (x)
Tuija Mäntyniemi, Sauvo
gsm 040 218 6449
tuija.mantyniemi@gmail.com

Kennel Amoureux Cotons

AMOUREUX COTONS (x)
Amoureux Coton’s
Henna Hurula,Turku
gsm 045 874 9555
amoureuxcotons@gmail.com
www.amoureuxcotons.com

Arkadian

Kennel Arkadian Villan

ARKADIAN VILLAN (x)
Mirjam Ruhanen, Kokemäki
gsm 041 535 8071
ruhanen@arkadianvillankennel.fi
www.arkadianvillankennel.fi

Kennel Chanceus

CHANCEUX (x)                                
Sade-Maria Tuominen, Rovaniemi
gsm 040 731 9143
kennel.chanceux@gmail.com
kennelchanceux.blogspot.fi                                                               

Kennel Cheriban

Kennel Cheriban

CHERIBAN
Minna Hietamäki, Koskue
gsm 040 731 3387
cheriban@gmail.com
www.cheriban.blogspot.fi

Kennel Coton Badshah

COTON BADSHAH
Mansoor Muhammad, Viiala
qasrani@gmail.com

Kennel Coton Kaya’n

COTON KAYA’N
Kaija Kallinen, Tampere
gsm. 040 507 1099
katakallinen@gmail.com,

Kennel CottonCloud's

Kennel CottonCloud’s

COTTON CLOUD’S (x)
Tanja Iisalo, Keminmaa
gsm 040 724 2178
kennel.cottonclouds@pp.inet.fi
www.cottonclouds.fi

Kennel CottonClown

COTTONCLOWN (x)
Marianne Niemenmaa, Akaa
email: marianne.niemenmaa@gmail.com
puh. 045 136 8825
cottonclownblogi.blogspot.fi/
www.cottonclown.com

Kennel Cottonfever’s

COTTONFEVER’S (x)
Meeri Sevilä-Niang, Porvoo
gsm 040 442 1011
puuvillaparatiisi@gmail.com
www.cottonfevers.com

Kennel Cottonhill’s

COTTONHILL’S (x)
Sari Penttilä, Luhtajoki (Nurmijärvi)
gsm 040 726 7074
kennel.cottonhills@elisanet.fi
cottonhills.suntuubi.com

Kennel Dimanche Cotton’s

DIMANCHE COTTON’S (x)
Cecilia Kordelin-Hurula, Turku
gsm.050-5712554
dimanchecottons@gmail.com
www.cecilian-cotonit.fi/

Kennel Epilän

EPILÄN (x)
Essi Kausola, Heinola
gsm 040 530 6410
essi.kausola@luukku.com
epilan.nettisivu.org

Kennel Guajiro

Kennel Guajiro

GUAJIRO (x)
Palsantie 120a
19460 Ruorasmäki
gsm 040 7123483
https://guajirokennel.wordpress.com/

Hahtuvan Kennel

HAHTUVAN (x)
Jaana Heikkinen, Lieksa
p.050-3476113
Hahtuvan@luukku.com
http://hahtuvan.blogspot.fi/

Hopeanuolen kennel

HOPEANUOLEN (x)
Hannele Törmänen, Siikajoki
www.hopeanuolenkennel.fi
hopeanuolen@gmail.com
puh. 050 387 6080

Kennel Huiskuliinan

HUISKULIINAN (x)
Saila Kippo, Jyväskylä
gsm 050 560 6207
kennelhuiskuliinan@gmail.com
www.freewebs.com/huiskuliinan

Kennel Ice Paradise’s

ICE PARADISE’S 
Pirjo Alanko, Vantaa,
gsm 040 579 6209
iceparadises@gmail.com
www.iceparadiseskennel.blogspot.fi

Kennel Ilveskosken

Kennel Ilveskosken

ILVESKOSKEN (x)
Mirkka Ilveskoski, Valkeakoski
gsm 040 774 0302
kennel.ilveskosken@gmail.com
kennel-ilveskosken.net/

Kennel Joyfulness

JOYFULNESS (x)
Paula Ilola, Rovaniemi
Gsm 040 837 5045
joyfulnesskennel@gmail.com
sites.google.com/site/joyfulnesskennel

Kennel Kievraduv’va

KIEVRADUV’VA (x)
Eva ja Anna Lindberg, Vantaa
gsm 0400 730 532, 040 509 4759
lindberg.eva@elisanet.fi, anna.k.lindberg@gmail.com

Kennel Lighthouse Friend’s

LIGHTHOUSE FRIEND’S (x)
Charlotta Karlsson, Söderkulla
gsm 040 565 7247
kennel.lighthousefriends@gmail.com

lumihattarankennel

Kennel Lumihattaran

LUMIHATTARAN (x)
Raija Lassila, Oulu
gsm 040 742 1724
email@lumihattaran.fi
www.lumihattaran.fi

Kennel Merihelmen

Kennel Merihelmen

MERIHELMEN (x)
Pauliina Durueke, Tampere
gsm 040 504 7379
pauliina.durueke@gmail.com
www.merihelmenkennel.fi/index.html

Kennel Michel Nabila's

Kennel Michel Nabila’s

MICHEL NABILA’S
Päivi ja Timo Molari, Nuppulinna (Tuusula)
gsm 040 528 7650
paivi@molari.fi, timo@molari.fi

Kennel Milei’s

MILEI’S (x)
Leila ja Mika Jansson
Leila 0505878952
Mika 0445878953
Hämeentie 118
31500 Koski TL
www.mileis.fi

Kennel Minidiivan

Kennel Minidiivan

MINIDIIVAN (x)
Jaana Venekoski, Lempäälä
gsm 050 501 8696
minidiivan@gmail.com
www.minidiivan.fi

Kennel Mini Mystique’s

MINI MYSTIQUE’S (x)
Misa Göös, Helsinki
040-7248828
misa.goos@hotmail.com
www.minimystiques.webs.com

Kennel Mirapark

Kennel Mirapark

MIRAPARK
Mirja Veltti, Pirkkala
gsm 040 833 1960
mirja.veltti@gmail.com

Kennel Motonellan

MOTONELLAN (x)
Kirsi Luukinen, Kemi
gsm 040 578 8826
kirsi.luukinen@pp.inet.fi
sites.google.com/site/kennelmotonellan

Kennel Nounouche

NOUNOUCHE
Pirjo Lindblom, Salo
gsm 045 135 2166
Annika Lindblom, Turku
gsm 050 401 2385
coton@nounouche.info
www.nounouche.info

NuffNuffin
KENNEL NUFFNUFFIN (x)
Anna Koivula, Peräseinäjoki
puh 044 280 7004
nuffnuffin@gmail.com
www.nuffnuffin.weebly.com

Kennel Piristeen

PIRISTEEN (x)
Heljä Kämäräinen, Neuvoton
gsm 040 545 2974
www.kennelpiristeen.net

Kennel Semper Amigo

Kennel Semper Amigo

SEMPER AMIGO (x)
Jenni Peltola, Heinola
gsm 0400 827 742
semper.amigo@gmail.com
www.sunpoint.net/~semperamigo/

Kennel Suankroopin

 SUANKROOPIN (x)
Ursula ja Harri Kyrönlahti, Turku
gsm 040 562 2267
suankrooppi@suankrooppi.com
www.suankrooppi.com

kennelsummerglow

Kennel Summerglow

SUMMERGLOW (x)
Eija Miettunen, Kemi
gsm. 040 537 4946
kennelsummerglow@gmail.com
www.kennelsummerglow.wix.com/summerglow

Kennel Tyylilyylin

TYYLILYYLIN (x)
Satu Sundén, Orivesi
gsm 040 688 2823
tyylilyylin@gmail.com
www.tyylilyylin.fi

Kennel Villa Wanilla

VILLA WANILLA
Marina Väisänen, Ylöjärvi
gsm 0400 777  184
marinavaisanen@gmail.com
www.villawanilla.com


WHITEGOLD COTTON’S (x)
Minna Tauriainen, Oulu
gsm 044 3474147
whitegoldcottons@gmail.com
www.whitegoldcottons.fi

 

Kennel Whiteheart Lane

WHITEHEART LANE
Teija Frondén, Malminkartano (Loviisa)
gsm 0400 655 506
teija.fronden@hotmail.com
www.kennelwhiteheartlane.fi/

Kennel Woolwilla’s

WOOLWILLA’S (x)
Eija Kantola, Kemi
gsm. 0400 375 417
woolwillas@gmail.com
sites.google.com/view/kennelwoolwillas

——————————————————————

x) Kasvattajamaksu maksettu vuodelle 2017.