Kasvattajat

SUOMEN COTON DE TULÉAR KASVATTAJAT

Tervetuloa tutustumaan kasvattajiin ja heidän sivuihin.
Tutustuessa kasvattajiin, luethan myös ohjeita pennun hankintaan

—————————————————————————————————————————————-

Amo Canem
AMO CANEM
Tuija Mäntyniemi, Sauvo
Sähköposti: tuija.mantyniemi@gmail.com
Amour Coton
AMOUR COTON
Minna Kiuru, Lapua
Puhelin: 040 720 4158
Sähköposti: minna.m.lahti@gmail.com
Amoureux
AMOUREUX COTONS
Henna Hurula,Turku
Puhelin: 045 874 9555
Sähköposti: amoureuxcotons@gmail.com
Arkadian Villan
ARKADIAN VILLAN
Mirjam Ruhanen, Kokemäki
Puhelin: 041 535 8071
Sähköposti: ruhanen@arkadianvillankennel.fi
Chanceux CHANCEUX                   

Sade-Maria Tuominen, Rovaniemi
Puhelin: 040 731 9143
Sähköposti: kennel.chanceux@gmail.com
Kotisivut: www.chanceux.fi 
Cheriban
CHERIBAN
Minna Hietamäki, Kurikka
Puhelin: 040 731 3387
Sähköposti: cheriban@gmail.com
Coton Amities
COTON AMITIES
Outi Pirnes, Kuopio
Puhelin: 040 701 9737
Sähköposti: outipirnes@kennelcotonamities.fi
Coton Badshah
COTON BADSHAH
Mansoor Muhammad, Viiala
Sähköposti: qasrani@gmail.com
Coton Kaya'n
COTON KAYA’N
Kaija Kallinen, Tampere
Puhelin: 040 507 1099
Sähköposti: katakallinen@gmail.com
Coton River
COTONRIVER
Miia Arffman-Koistinen, Leppäkaarre
Puhelin: 0505183703
Sähköposti: cotonriver@gmail.com
Kotisivut: cotonriver.simplesite.com
Cotton Clouds
COTTON CLOUD´S
Tanja Iisalo, Keminmaa
Puhelin: 040 7242178
Sähköposti: kennel.cottonclouds@pp.inet.fi
Cottonclown
COTTONCLOWN
Marianne Niemenmaa, Akaa
Puhelin: 045 136 8825
Sähköposti: marianne.niemenmaa@gmail.com
http://cottonhills.suntuubi.com
COTTONHILL’S
Sari Penttilä, Luhtajoki (Nurmijärvi)
Puhelin: 040 726 7074
Sähköposti: kennel.cottonhills@elisanet.fi

 

CottonFever´s
COTTONFEVER’S
Meeri Sevilä-Niang, Eteläinen (Hämeenlinna)
Puhelin: 040 148 8292
Sähköposti: puuvillaparatiisi@gmail.com

 

Dimanche Cotton's
DIMANCHE COTTON’S
Cecilia Kordelin-Hurula, Turku
Puhelin: 050-5712554
Sähköposti: dimanchecottons@gmail.com
Epilän
EPILÄN
Essi Kausola, Heinola
Puhelin: 040 530 6410
Sähköposti: essi.kausola@luukku.com
FUTUREMIX
Anneli Siukola, Hyvinkää
Puhelin: 040 771 0629
Sähköposti: anneli.siukola@gmail.com

Kotisivut: hahtuvan.blogspot.com

Hahtuvan
HAHTUVAN
Jaana Heikkinen, Lieksa
Puhelin: 050 347 6113
Sähköposti: Hahtuvan@luukku.com

Kotisivut: hahtuvan.blogspot.com

hopeanuolen
HOPEANUOLEN
Hannele Törmänen, Siikajoki
Puhelin: 050 387 6080
Sähköposti: hopeanuolen@gmail.com
Huiskuliinan
HUISKULIINAN
Saila Kippo, Jyväskylä
Puhelin: 050 560 6207
Sähköposti: kennelhuiskuliinan@gmail.com
Ilveskosken
ILVESKOSKEN
Mirkka Ilveskoski, Valkeakoski
Puhelin: 040 774 0302
Sähköposti: kennel.ilveskosken@gmail.com
Kennel Joyfulness
JOYFULNESS

Paula Ilola, Rovaniemi

Puhelin: 040 837 5045
Sähköposti: joyfulnesskennel@gmail.com
Kotisivut: www.joyfulness.fi
ighthouse Friend's
LIGHTHOUSE FRIEND’S  
Charlotta Karlsson, Söderkulla
Puhelin: 040 565 7247
Sähköposti: kennel.lighthousefriends@gmail.com
Lumihattaran
LUMIHATTARAN 
Raija Lassila, Oulu
Puhelin: 040 742 1724
Sähköposti: email@lumihattaran.fi
Kotisivut:  www.lumihattaran.fi
Merihelmen
MERIHELMEN 
Pauliina Durueke, Tampere
Puhelin: 040 504 7379
Sähköposti: pauliina.durueke@gmail.com
Michel Nabila's
MICHEL NABILA’S  
Päivi ja Timo Molari, Nuppulinna (Tuusula)
Puhelin: 040 528 7650
Sähköposti: paivi@molari.fi, timo@molari.fi
Milei's
MILEI’S
Leila ja Mika Jansson
Puhelin: 0505878952 / Leila, 0445878953 / Mika
Osoite: Hämeentie 118 31500 Koski TL
Kotisivut: www.mileis.fi
Mimuska's
MIMUSKA’S
Heli Herranen, Akaa
Sähköposti: kennelmimuskas@gmail.com
Minidiivan
MINIDIIVAN
Jaana Venekoski, Lempäälä
Puhelin: 050 501 8696
Sähköposti: minidiivan@gmail.com
Mini Mystique's
MINI MYSTIQUE’S 
Misa Göös, Helsinki
Puhelin: 040-7248828
Sähköposti: misa.goos@hotmail.com
Kotisivut:

 

Mirapark
MIRAPARK
Mirja Veltti, Pirkkala
Puhelin: 040 833 1960
Sähköposti: mirja.veltti@gmail.com
Motonellan
MOTONELLAN 
Kirsi Luukinen, Kemi
Puhelin: 040 578 8826
Sähköposti: kirsi.luukinen@pp.inet.fi
Saagamurun
SAAGAMURUN  
Emma & Jarno Kurki, Pudasjärvi
Sähköposti: saagamurun@gmail.com
Kotisivut: www.saagamurun.fi
Sempre Amigo
SEMPER AMIGO 
Jenni Peltola, Heinola
Puhelin: 0400 827 742
Sähköposti: semper.amigo@gmail.com
Suankroopin
SUANKROOPIN
Ursula ja Harri Kyrönlahti, Turku
Puhelin: 040 562 2267
Sähköposti: suankrooppi@suankrooppi.com
Summerglow
SUMMERGLOW 

Eija Miettunen, Kemi

Puhelin: 040 537 4946
Sähköposti: kennelsummerglow@gmail.com
Suurahon
SUURAHON  
Raija Lasarov, Outokumpu
Puhelin: 050 542 3137
Sähköposti: raijalasarov@hotmail.com
Tyylilyylin
TYYLILYYLIN 
Satu Sundén, Orivesi
Puhelin: 040 688 2823
Sähköposti: tyylilyylin@gmail.com
Kotisivut: www.tyylilyylin.fi
Villa Wanilla
VILLA WANILLA
Marina Väisänen, Ylöjärvi
Puhelin: 0400 777 184
Sähköposti: marinavaisanen@gmail.com
Whitegold
WHITEGOLD COTTON’S 
Minna Tauriainen, Oulu
Puhelin: 044 3474147
Sähköposti: whitegoldcottons@gmail.com
Whiteheart Lane
WHITEHEART LANE 
Teija Frondén, Malminkartano (Loviisa)
Puhelin: 0400 655 506
Sähköposti: teija.fronden@hotmail.com
Woolwilla's
WOOLWILLA’S
Eija Kantola, Kemi
Puhelin: 0400 375 417
Sähköposti: woolwillas@gmail.com

—————————————————————————————————————————————-