Kasvattajat

SUOMEN COTON DE TULÉAR KASVATTAJAT

Tervetuloa tutustumaan kasvattajiin ja heidän sivuihin.

Tutustuessa kasvattajiin, luethan myös ohjeita pennun hankintaan.

 

amocanem

Kennel Amo Canem

AMO CANEM  
Tuija Mäntyniemi, Sauvo
tuija.mantyniemi@gmail.com

Kennel Amour Coton
Kennel Amour Coton
AMOUR COTON  
Minna Kiuru, Lapua
puh. 040 7204158
email. minna.m.lahti@gmail.com
https://kennelamourcoton.blogspot.fi/

Kennel Amoureux Cotons

AMOUREUX COTONS  
Amoureux Coton’s
Henna Hurula,Turku
gsm 045 874 9555
amoureuxcotons@gmail.com
www.amoureuxcotons.com

Arkadian

Kennel Arkadian Villan

ARKADIAN VILLAN
Mirjam Ruhanen, Kokemäki
gsm 041 535 8071
ruhanen@arkadianvillankennel.fi
www.arkadianvillankennel.fi

Kennel Chanceus

CHANCEUX                   
Sade-Maria Tuominen, Rovaniemi
gsm 040 731 9143
kennel.chanceux@gmail.com
kennelchanceux.blogspot.fi              

Kennel Cheriban

Kennel Cheriban

CHERIBAN
Minna Hietamäki, Kurikka
gsm 040 731 3387
cheriban@gmail.com
www.cheriban.blogspot.fi

Kennel Coton Amitiés
           Kennel Coton Amitiés

COTON AMITIES 
Outi Pirnes, Kuopio
040-7019737
outipirnes@kennelcotonamities.fi

Kennel Coton Badshah

COTON BADSHAH
Mansoor Muhammad, Viiala
qasrani@gmail.com

Kennel Coton Kaya’n

COTON KAYA’N  
Kaija Kallinen, Tampere
gsm. 040 507 1099
katakallinen@gmail.com

Kennel Cotonriver

Kennel Cotonriver

COTONRIVER
Miia Arffman-Koistinen, Leppäkaarre
gsm 0505183703
cotonriver@gmail.com
https://cotonriver.simplesite.com

Kennel CottonClown

COTTONCLOWN
Marianne Niemenmaa, Akaa
email: marianne.niemenmaa@gmail.com
puh. 045 136 8825
cottonclownblogi.blogspot.fi/
www.cottonclown.com

http://cottonhills.suntuubi.com

Kennel Cottonhill’s

COTTONHILL’S 
Sari Penttilä, Luhtajoki (Nurmijärvi)
gsm 040 726 7074
kennel.cottonhills@elisanet.fi
cottonhills.suntuubi.com

Kennel Cottonfever’s

COTTONFEVER’S 
Meeri Sevilä-Niang, Porvoo
gsm 040 442 1011
puuvillaparatiisi@gmail.com
www.cottonfevers.com

Kennel Dimanche Cotton's

Kennel Dimanche Cotton’s

DIMANCHE COTTON’S 
Cecilia Kordelin-Hurula, Turku
gsm.050-5712554
dimanchecottons@gmail.com
www.cecilian-cotonit.fi/

Kennel Epilän

EPILÄN 
Essi Kausola, Heinola
gsm 040 530 6410
essi.kausola@luukku.com
epilan.nettisivu.org

Hahtuvan Kennel

HAHTUVAN
Jaana Heikkinen, Lieksa
p.050-3476113
Hahtuvan@luukku.com
http://hahtuvan.blogspot.fi/

Hopeanuolen kennel

HOPEANUOLEN 
Hannele Törmänen, Siikajoki
www.hopeanuolenkennel.fi
hopeanuolen@gmail.com
puh. 050 387 6080

Kennel Huiskuliinan

HUISKULIINAN  
Saila Kippo, Jyväskylä
gsm 050 560 6207
kennelhuiskuliinan@gmail.com
www.freewebs.com/huiskuliinan

Kennel Ilveskosken

Kennel Ilveskosken

ILVESKOSKEN 
Mirkka Ilveskoski, Valkeakoski
gsm 040 774 0302
kennel.ilveskosken@gmail.com
kennel-ilveskosken.net/

Kennel Joyfulness

JOYFULNESS 
Paula Ilola, Rovaniemi
Gsm 040 837 5045
joyfulnesskennel@gmail.com
sites.google.com/site/joyfulnesskennel

Kennel Lighthouse Friend's

LIGHTHOUSE FRIEND’S 
Charlotta Karlsson, Söderkulla
gsm 040 565 7247
kennel.lighthousefriends@gmail.com

lumihattarankennel

Kennel Lumihattaran

LUMIHATTARAN 
Raija Lassila, Oulu
gsm 040 742 1724
email@lumihattaran.fi
www.lumihattaran.fi

Kennel Merihelmen

Kennel Merihelmen

MERIHELMEN
Pauliina Durueke, Tampere
gsm 040 504 7379
pauliina.durueke@gmail.com
www.merihelmenkennel.fi/index.html

Kennel Michel Nabila's

Kennel Michel Nabila’s

MICHEL NABILA’S  
Päivi ja Timo Molari, Nuppulinna (Tuusula)
gsm 040 528 7650
paivi@molari.fi, timo@molari.fi

Kennel Milei’s

MILEI’S  
Leila ja Mika Jansson
Leila 0505878952
Mika 0445878953
Hämeentie 118
31500 Koski TL
www.mileis.fi

Kennel Mimuska's

Kennel Mimuska’s

MIMUSKA’S
Heli Herranen, Akaa

 

Kennel Minidiivan

Kennel Minidiivan

MINIDIIVAN
Jaana Venekoski, Lempäälä
gsm 050 501 8696
minidiivan@gmail.com
www.minidiivan.fi

Kennel Mini Mystique’s

MINI MYSTIQUE’S
Misa Göös, Helsinki
040-7248828
misa.goos@hotmail.com
www.minimystiques.webs.com

Kennel Mirapark

Kennel Mirapark

MIRAPARK
Mirja Veltti, Pirkkala
gsm 040 833 1960
mirja.veltti@gmail.com

Kennel Motonellan

MOTONELLAN
Kirsi Luukinen, Kemi
gsm 040 578 8826
kirsi.luukinen@pp.inet.fi
sites.google.com/site/kennelmotonellan

Kennel Saagamurun

Kennel Saagamurun

SAAGAMURUN  
Emma & Jarno Kurki, Pudasjärvi

 

Kennel Semper Amigo

Kennel Semper Amigo

SEMPER AMIGO 
Jenni Peltola, Heinola
gsm 0400 827 742
semper.amigo@gmail.com
www.sunpoint.net/~semperamigo/

Kennel Suankroopin

 SUANKROOPIN  
Ursula ja Harri Kyrönlahti, Turku
gsm 040 562 2267
suankrooppi@suankrooppi.com
www.suankrooppi.com

kennelsummerglow

Kennel Summerglow

SUMMERGLOW 
Eija Miettunen, Kemi
gsm. 040 537 4946
kennelsummerglow@gmail.com
www.kennelsummerglow.wix.com/summerglow

Suurahon Kennel

Kennel Suurahon

SUURAHON  
Raija Lasarov, Outokumpu
p. 050 542 3137
raijalasarov@hotmail.com

Kennel Tyylilyylin

TYYLILYYLIN 
Satu Sundén, Orivesi
gsm 040 688 2823
tyylilyylin@gmail.com
www.tyylilyylin.fi

Kennel Villa Wanilla

VILLA WANILLA
Marina Väisänen, Ylöjärvi
gsm 0400 777  184
marinavaisanen@gmail.com
www.villawanilla.com


WHITEGOLD COTTON’S 
Minna Tauriainen, Oulu
gsm 044 3474147
whitegoldcottons@gmail.com
www.whitegoldcottons.fi

 

Kennel Whiteheart Lane

WHITEHEART LANE
Teija Frondén, Malminkartano (Loviisa)
gsm 0400 655 506
teija.fronden@hotmail.com
www.kennelwhiteheartlane.fi/

Kennel Woolwilla’s

WOOLWILLA’S 
Eija Kantola, Kemi
gsm. 0400 375 417
woolwillas@gmail.com
https://woolwillas.webnode.fi

——————————————————————