Kasvattajat

SUOMEN COTON DE TULÉAR KASVATTAJAT

Tervetuloa tutustumaan kasvattajiin ja heidän sivuihin.
Tutustuessa kasvattajiin, luethan myös ohjeita pennun hankintaan

—————————————————————————————————————————————-

Amo Canem
AMO CANEM
Tuija Mäntyniemi, Sauvo
Sähköposti: tuija.mantyniemi@gmail.com
AMOUR COTON
Minna Kiuru, Lapua
Puhelin: 040 7204158
Sähköposti: minna.m.lahti@gmail.com
AMOUREUX COTON’S
Henna Hurula,Turku
Puhelin: 040 165 3676
Sähköposti: amoureuxcotons@gmail.com
Chanceux CHANCEUX                

Sade-Maria Tuominen, Rovaniemi
Puhelin: 040 731 9143
Sähköposti: kennel.chanceux@gmail.com
Kotisivut: www.chanceux.fi 
 Charming Steps
CHARMING STEPS
Henna Hartikainen, Tampere
Sähköposti: hartihenna@gmail.com
 Kennel Amities
COTON AMITIÉS
Outi Pirnes, Kuopio
Puhelin: 040 701 9737
Sähköposti: outipirnes@kennelcotonamities.fi
Cotonriver uusi mainoskuva
COTONRIVER
Miia Arffman-Koistinen, Leppäkaarre
Puhelin: 0505183703
Sähköposti: cotonriver@gmail.com
Cotton Clouds
COTTON CLOUD´S
Tanja Iisalo, Keminmaa
Puhelin: 040 7242178
Sähköposti: kennel.cottonclouds@pp.inet.fi
http://cottonhills.suntuubi.com
COTTONHILL’S
Sari Penttilä, Luhtajoki (Nurmijärvi)
Puhelin: 040 726 7074
Sähköposti: kennel.cottonhills@elisanet.fi

 

cf2018-page-001
COTTONFEVER’S
Meeri Sevilä-Niang, Eteläinen (Hämeenlinna)
Puhelin: 040 148 8292
Sähköposti: puuvillaparatiisi@gmail.com

 

Darth Vader
DARTH VADER
Titta Luoto
Puhelin: 044 2031124
Sähköposti: info.darthvader@gmail.com
DIMANCHE COTTON’S
Cecilia Kordelin-Hurula, Turku
Puhelin: 050-5712554
Sähköposti: dimanchecottons@gmail.com
Epilän
EPILÄN
Essi Kausola, Heinola
Puhelin: 040 530 6410
Sähköposti: essi.kausola@gmail.com
guajiro
GUAJIRO
Tarja Flinkman, Jyväskylä
Puhelin: 040 7123483
Sähköposti: kennel.guajiro@gmail.com
Hahtuvan
HAHTUVAN
Jaana Heikkinen, Lieksa
Puhelin: 050 347 6113
Sähköposti: Hahtuvan@luukku.com

 

Hopeanuolen
HOPEANUOLEN
Hannele Törmänen, Revonlahti
Puhelin: 050 3876080
Sähköposti: hopeanuolen@hotmail.com

 

Huiskuliinan
HUISKULIINAN
Saila Kippo, Jyväskylä
Puhelin: 050 560 6207
Sähköposti: kennelhuiskuliinan@gmail.com
ILVESKOSKEN
Mirkka Ilveskoski, Valkeakoski
Puhelin: 040 774 0302
Sähköposti: kennel.ilveskosken@gmail.com
Kennel Joyfulness
JOYFULNESS

Paula Ilola, Rovaniemi

Puhelin: 040 837 5045
Sähköposti: joyfulnesskennel@gmail.com
Kotisivut: www.joyfulness.fi
ighthouse Friend's
LIGHTHOUSE FRIEND’S
Charlotta Karlsson, Söderkulla
Puhelin: 040 565 7247
Sähköposti: kennel.lighthousefriends@gmail.com
LUMIHATTARAN 
Raija Lassila, Oulu
Puhelin: 040 742 1724
Sähköposti: email@lumihattaran.fi
Kotisivut:  www.lumihattaran.fi
MERIHELMEN
Pauliina Durueke, Tampere
Puhelin: 040 5047379
Sähköposti: pauliina.durueke@gmail.com
20180520_183320-1
MICHEL NABILA’S  
Päivi ja Timo Molari, Tuusula
Puhelin: 040 5287650 (Päivi)
Puhelin: 050 5551490 (Timo)
Sähköposti: paivikmolari@gmail.com
Sähköposti: timo.molari@gmail.com


Mimuska's
MIMUSKA’S
Heli Herranen, Akaa
Puhelin: 040 512 8771
Sähköposti: kennelmimuskas@gmail.com
MINI MYSTIQUE’S
Misa Göös, Helsinki
Puhelin: 040-7248828
Sähköposti: misa.goos@hotmail.com
Kotisivut: minimystiques.webs.com

 

Mirapark
MIRAPARK
Mirja Veltti, Lempäälä
Puhelin: 040 833 1960
Sähköposti: mirja.veltti@gmail.com
monombre-kasvattaja
MON OMBRE 
Tiina Nykänen, Oulu
Sähköposti: tiina@monombre.fi
Kotisivut: www.monombre.fi
 Mosan Kennel
MOSAN 
Anne ja Riku Tenhunen, Jyväskylä
Puhelin: 040 548 3263
Sähköposti: rikupekka.tenhunen@gmail.com
kasvattajamainos
NUFFNUFFIN  
Anna Selänniemi
Puhelin: 044 2807004
Sähköposti: nuffnuffin@gmail.com
Kotisivut: nuffnuffin.weebly.com
PURE COTTON
Riikka Kortekallio, Helsinki
Puhelin:050 536 8473
Sähköposti: r.kortekallio@gmail.com
RUUSUKULTA LUNAN
Jana Makovetski, Helsinki
Puhelin: 050 3563915
Sähköposti: ruusukulta.lunan@gmail.com
semperamigo
SEMPER AMIGO
Jenni Peltola-Gladic, Heinola
Puhelin: 040 0827742
Suankroopin
SUANKROOPIN
Ursula ja Harri Kyrönlahti, Turku
Puhelin: 040 562 2267
Sähköposti: suankrooppi@suankrooppi.com
20200103_172045
SUURAHON
Raija Lasarov, Outokumpu
Puhelin: 050 5423137
Sähköposti: raijalasarov@hotmail.com
mainos1
VALKOSUDEN
Anne Kangasluoma, Jyväskylä
Puhelin: 044 377 1780
Sähköposti: a.kangasluoma@gmail.com
VÄNDEN
Suoma Vänttinen, Lepsämä
Puhelin: 0503564947
Sähköposti: vanttinen.suoma@gmail.com
Whitegold
WHITEGOLD COTTON’S
Minna Tauriainen, Oulu
Puhelin: 044 3474147
Sähköposti: whitegoldcottons@gmail.com
Whiteheart Lane
WHITEHEART LANE 
Teija Frondén, Koskenkylän Saha (Loviisa)
Puhelin: 0400 655 506
Sähköposti: teija.fronden@hotmail.com
Woolwilla's
WOOLWILLA’S
Eija Kantola, Kemi
Puhelin: 0400 375 417
Sähköposti: woolwillas@gmail.com

—————————————————————————————————————————————-